Miniaturka artykułu „Stąd idę myślą w przyszłe wieki…”

„Stąd idę myślą w przyszłe wieki…”

11 listopada 2021

„Stąd idę myślą w przyszłe wieki…”

Rocznica Odzyskania Niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia dla wszystkich Polaków, na stałe wpisała się w kalendarz naszych szkolnych uroczystości. Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność i niepodległość nie są nam dane na zawsze. Należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.
By upamiętnić a zarazem podkreślić wagę tego święta, wzięliśmy udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach, w ostatni dzień pracy przed Narodowym Świętem Niepodległości (w tym roku była to środa, 10 listopada) o symbolicznej godzinie 11:11.odśpiewaliśmy hymn narodowy. W tym też dniu uczniowie klas IV-VIII na zajęciach języka polskiego pisali Dyktando Niepodległościowe. Na szkolnym korytarzu zawisła tablica Polskie Pieśni Patriotyczne. W klasach zaś pojawiły się patriotyczne gazetki ścienne. Szkoła została też zgłoszona przez polonistki i realizuje projekt BohaterON – włącz historię !Zwieńczeniem podjętych działań jest akcja przygotowania kartek i listów z życzeniami dla Powstańców Warszawskich.
W minionych latach w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia upamiętniająca Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku z uwagi na trwający stan epidemii, dbając o bezpieczeństwo i między innymi w ten sposób ukazując swój patriotyzm, uroczystość prezentujemy wirtualnie. Zapraszamy dyrekcję, nauczycieli, wszystkich uczniów i ich rodziców na lekcję patriotyzmu, którą przygotowali uczniowie klas IV–VIII wraz z harcerzami z 7. Drużyny Harcerzy Starszych „22 Południk”.

Uroczystość zaprezentowana w blasku listopadowych świec oraz świateł w barwach narodowych, ukazuje refleksje i przemyślenia dotyczące niepodległości zapisane w znacznej mierze autorskimi wersami uczniów i nauczycieli.
Uczestnicząc w obchodach Narodowego Święta Niepodległości, przeżyliśmy wzruszenie, radość i dumę. Oddaliśmy hołd tym wszystkim, którzy walcząc o niepodległość, złożyli na ołtarzu ojczyzny ofiarę z krwi i życia. Stąd idziemy w przyszłe wieki…miejmy nadzieję wolne i niepodległe…

Kontakt

Adres: Stare Kobiałki 18, 21-450 Stoczek Łukowski
NIP: 8251417931
REGON: 001135475

Godziny pracy

Pon
7:20 - 15:30
Wt
7:20 - 15:30
Śr
7:20 - 15:30
Czw
7:20 - 15:30
Pt
7:20 - 15:30