Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych , którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Projekty przyszłości.
Zajęcia techniczne w klasie 3 z klockami Korbo, zakupionymi w ramach #LaboratoriaPrzyszłości
Zajęcia z Goglami VR. Uczniowie klas IV na zajęciach dodatkowych z matematyki poszerzali swoją wiedzę przez rozpoznawanie i nazywanie matematycznych modeli brył geometrycznych 3D za pomocą gogli VR zakupionych z programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie klas VII na fizyce omawiali ruch jednostajny i jednostajnie przyspieszony obserwowany za pomocą gogli VR, a na chemii obserwowali efekty reakcji chemicznych podczas wybuchu wulkanu na Islandii #LaboratoriaPrzyszłości

W dniu 29 listopada 2022r. uczniowie klas IV, V , VI i VII wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez edukatorów z Instytutu Badań Edukacyjnych. Poznali możliwości wykorzystywania laboratoryjnego sprzętu: drukarki 3D, multimediów czy mikrokontrolerów. Podczas lekcji edukatorzy rozwijali zainteresowania umiejętnościami, które pozwolą uczniom wykorzystać technologię w sposób zgodny z ich predyspozycjami. Warsztaty Laboratoria Przyszłości stworzyły przestrzeń do zabawy i eksperymentów, kreatywnego myślenia i szukania konstruktywnych rozwiązań.

15 listopada 2022 r uczniowie klasy czwartej poznawali tajniki drukarki 3D zakupionej w ramach #LaboratoriaPrzyszłości

21 października 2022 r. społeczność naszej szkoły obchodziła Święto Patrona Papieża Jana Pawła II pod hasłem „Nie lękajcie się miłości, która stawia wymagania”.

Uczniowie zaprezentowali się w pięknym montażu słowno-muzycznym, poświęconym rozważaniom Papieża na temat miłości, wolności i wiary. W uroczystości wykorzystaliśmy zestawy słuchawkowe zakupione w ramach #LaboratoriaPrzyszłości, a zdjęcia robiliśmy świetnym aparatem zakupionym również w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości

 

 

Dziś uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przekonali się, że  wirtualna rzeczywistość (VR) daje niesamowite możliwości. Testowali okulary do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości ClassVR, które pozyskaliśmy w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.

Edukacyjne klocki konstrukcyjne cieszą się wśród uczniów dużym powodzeniem. Podczas zajęć uczniowie  tworzą z nich ciekawe konstrukcje i budowle, rozwijając przy tym myślenie, kreatywność oraz pracę w grupie.