Miniaturka artykułu ŚWIATOWY DZIEŃ WODY Z PAH

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY Z PAH

23 marca 2022

22 marca nasza szkoła uczestniczyła w tegorocznej akcji „Światowy Dzień Wody z PAH” mającej na celu podnoszenie świadomości na temat globalnych wyzwań wodnych oraz zaangażowanie do działania na rzecz powszechnego dostępu do wody na świecie. Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku. Powodem ustanowienia święta był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody.

„Doceń wodę!”- to hasło przewodnie tegorocznych obchodów. W ramach zaplanowanych akcji uczniowie szkoły podstawowej i dzieci z oddziałów przedszkolnych wykonali plakaty promujące oszczędzanie wody, gazetki ścienne zawierające wiele ciekawych informacji o wodzie, podkreślające jej znaczenie w życiu ludzi, roślin i zwierząt, wystawę dotyczące wody pitnej na świecie. Bartosz Grzęda-uczeń klasy siódmej- w przygotowanej przez siebie prezentacji zwrócił uwagę na to, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Nauczyciele prowadzili lekcje oparte o quizy, filmy oraz animacje przygotowane przez PAH. Na zajęciach omówione zostały m.in. takie tematy jak: właściwości wody, jej znaczenie, obieg w przyrodzie, zanieczyszczenie wody, występowanie wody w przyrodzie, oczyszczanie i ochrona wód. Na lekcji wychowania fizycznego uczniowie brali udział w zawodach, w których wygraną była butelka wody mineralnej. Na szkolnym korytarzu została wykonana gazetka na temat zagadnień dotyczących wody.

Mamy nadzieję, że podjęte działania poszerzą świadomość, iż dostęp do czystej wody to jedno z podstawowych praw człowieka. Każdy z nas jest odpowiedzialny za oszczędzanie wody!

Kontakt

Adres: Stare Kobiałki 18, 21-450 Stoczek Łukowski
NIP: 8251417931
REGON: 001135475

Godziny pracy

Pon
7:20 - 15:30
Wt
7:20 - 15:30
Śr
7:20 - 15:30
Czw
7:20 - 15:30
Pt
7:20 - 15:30