Miniaturka artykułu Tydzień  Kultury Zdrowotnej

Tydzień  Kultury Zdrowotnej

5 lipca 2022

W dniach 16-20 .V. 2022 r. w Szkole Podstawowej w Starych Kobiałkach został zorganizowany Tydzień  Kultury Zdrowotnej.

Celem  było kształtowanie prozdrowotnych nawyków uczniów poprzez promocję zasad zdrowego stylu życia oraz systematyczne podejmowanie  aktywności  fizycznej.

Uczniowie klas IV-VIII wykonali gazetki klasowe o zdrowym stylu życia. Reprezentanci poszczególnych klas uczestniczyli w szkolnym konkursie wiedzy o tematyce profilaktyczno- zdrowotnej. Uczniowie klas IV-V wykonali plakaty dotyczące zdrowego odżywiania. Natomiast chętni uczniowie z klas VII-VIII przygotowali prezentacje multimedialne o zdrowym stylu życia. Na zajęciach wychowania fizycznego przeprowadzono grę terenową zawierającą  zagadnienia dotyczące  zdrowia, odżywiania i  profilaktyki  uzależnień. W środę 18.V. 2022r. zorganizowano w szkole dzień owocowo- warzywny. Uczniowie w tym dniu przygotowali kanapki, sałatki i musy owocowe oraz zaprezentowali swoje produkty pod względem wartości odżywczych. Wszyscy uczniowie z ogromnym apetytem przystąpili do degustacji  wykonanych potraw. W klasach w tym dniu dominował kolor, który wcześniej został wylosowany przez samorządy klasowe. W ramach programu trzymaj formę zorganizowano aktywne przerwy na sportowo. Uczennice klas IV- VIII rywalizowały w rozgrywkach w dwa ognie, natomiast ich koledzy z klasy w rozgrywkach w piłkę halową. Wszystkie  wymienione działania były oceniane komisyjnie i punktowane. W skład komisji weszli: opiekun samorządu uczniowskiego, przedstawiciele samorządu uczniowskiego i powołani do komisji nauczyciele. Wszystkie klasy przystąpiły do  szlachetnej i sportowej rywalizacji. Rywalizację wygrała  klasa VI b, które zdobyła najwięcej punktów  i otrzymała nagrodę główną bilety na film  do kina. Drugie miejsce zajęła klasa VIIIa, natomiast trzecie miejsce przypadło klasie IVa.

Wyniki pisemnego konkursu  wiedzy o tematyce zdrowotnej w kategorii klas IV-VI są następujące:

I miejsce- Muracka Amelia klasa VIa

II miejsce- Gryczka Maja klasa VIa

III miejsce –Grzęda Alicja klasa IVa

III miejsce- Bieniek Wiktoria klasa VIa

Natomiast w kategorii klas VII-VIII najlepsze wyniki w konkursie osiągnęli:

Mateusz Kania- I miejsce

Cabaj Alicja –II miejsce

Milena Rombel –III miejsce

Uczniowie klas IV-VIII, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w konkursie pisemnym o tematyce profilaktyczno- zdrowotnej otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Nagrody rzeczowe i bilety do kina sponsorowała firma ze Starych Kobiałek MD Technology. Dziękujemy!!!

 

Kontakt

Adres: Stare Kobiałki 18, 21-450 Stoczek Łukowski
NIP: 8251417931
REGON: 001135475

Godziny pracy

Pon
7:20 - 15:30
Wt
7:20 - 15:30
Śr
7:20 - 15:30
Czw
7:20 - 15:30
Pt
7:20 - 15:30