Miniaturka artykułu Spotkanie online z profesorem Andrzejem Borkowskim

Spotkanie online z profesorem Andrzejem Borkowskim

4 maja 2021

Wartościowe słowo na temat odkrywania literackich przygód,
czyli spotkanie online z profesorem Andrzejem Borkowskim

 

            Uczniowie klas VII i VIII ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starych Kobiałkach uczestniczyli w spotkaniu online z panem Andrzejem Borkowskim – Profesorem Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach i jednocześnie Prezesem Instytutu Kultury i Badań Literackich im. Franciszka Karpińskiego na temat wartości w literaturze.

            Szkoła kształci twórcze postawy wobec świata, rozwija umiejętność krytycznego i kreatywnego myślenia poprzez praktyczną działalność artystyczną, w tym literacką. Spotkanie z Profesorem Andrzejem Borkowskim miało na celu podjęcie rozważań na temat wartości słowa. Uczniowie poznali czym jest poezja, jaką pełni rolę, jaki jest sens jej tworzenia i odczytywania? Zapoznali się z kolejnym fragmentem twórczości regionalnej poetki – pani Urszuli Tom. Uczniowie w trakcie spotkania poznali cechy dobrego warsztatu pisarskiego. Usłyszeli wiele inspirujących słów, zachęcających do zgłębiania wiedzy a przede wszystkim do czytania. Nie zabrakło refleksji na temat językowej kondycji człowieka. Padło piękne, metaforyczne stwierdzenie, że „trzeba odrabiać lekcje w siłowni literatury”. Młodzież usłyszała wiele cennych rad, dotyczących podejmowania trudnych wyborów życiowych, między innymi na temat ścieżki dalszego kształcenia i świadomego projektowania własnej drogi życiowej.

            Po ubogacającym o wartościowe rady dla piszących spotkaniu, przyszedł czas na własne potyczki z piórem i kartką. Miejmy nadzieję, że jeszcze o nich świat usłyszy…

 

A Panu Profesorowi Andrzejowi Borkowskiemu serdecznie dziękujemy
za poświęcony nam czas,
za piękne i wartościowe słowo na temat odkrywania literackich przygód,
za wspólną podróż w świat literackich zdarzeń
za możliwość pełniejszego poznawania poetyckich rzeczywistości
oraz za inspirowanie naszych serc, dusz i myśli…

 

 

Kontakt

Adres: Stare Kobiałki 18, 21-450 Stoczek Łukowski
NIP: 8251417931
REGON: 001135475

Godziny pracy

Pon
7:20 - 15:30
Wt
7:20 - 15:30
Śr
7:20 - 15:30
Czw
7:20 - 15:30
Pt
7:20 - 15:30