Z życia przedszkola

Panie higienistki, które odwiedziły nasze przedszkole, przypomniały dzieciom jak ważne są zdrowe zęby i jak o nie dbać.

Przedszkolaki ze Starych Kobiałek wysłały ZIMĘ  do  MORZA.  Podtrzymując tradycję, pojawiła się Marzanna, która została wykonana z ekologicznych produktów.  Wszyscy z niecierpliwością czekamy na ciepłe wiosenne dni, podczas których zabawy na świeżym powietrzu nie będą miały końca.

LEKCJA BIBLIOTECZNA DLA 4-LATKÓW

Przedszkolaki z grupy Sówki odwiedziły szkolną bibliotekę, aby uczestniczyć w lekcji bibliotecznej. Spotkanie  rozpoczęło się od wyjaśnienia, na czym polega wypożyczanie i w jaki sposób powinno się dbać o książeczki. W ten oto sposób przedszkolaki poznały główne zasady funkcjonowania biblioteki. Następnie Sówki dowiedziały się między innymi czym jest biblioteczny regulamin oraz jakie trzeba spełnić warunki, by móc wypożyczać książki z biblioteki. Przedszkolaki obejrzały również książki skierowane do czytelników w ich wieku. Okazało się, że Sówki bardzo często słuchają bajek czytanych przez rodziców, starsze rodzeństwo oraz panią w przedszkolu.  Na koniec wizyty dzieci po raz pierwszy mogły wypożyczyć książeczki do domu.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień kota

17 lutego przedszkolaki świętowały Dzień Kota.  To wyjątkowo przyjazne zwierzątko, bardzo  lubiane jest  przez dzieci, dlatego nasze grupy przedszkolne uczciły ten dzień. Pojawiły się piękne prace wykonane różnymi technikami, piosenki oraz wierszyki związane z kotkami.

Tłusty czwartek

 

Mikołajki

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Życzliwości i Pozdrowień u Przedszkolaków

 

Obchody Dnia Niepodległości

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, zorganizowanym przez Panie z Gminnej  Biblioteki Publicznej ze Starych Kobiałek, podczas którego dzieci bawiły się bardzo chętnie i z dużym zainteresowaniem.

Były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie.

W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

Dzień Patrona
21 października 2022 r. społeczność naszej szkoły obchodziła Święto Patrona Papieża Jana Pawła II pod hasłem „Nie lękajcie się miłości, która stawia wymagania”. Hasło to zostało zaczerpnięte z nauczania Wielkiego Polaka, z „Listu do młodych”.
W uroczystości mogły uczestniczyć również przedszkolaki, które z zaciekawieniem wysłuchały pięknie  przygotowanego przedstawienia.

Dzień Edukacji Narodowej w przedszkolu

WYJŚCIE DO GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W STARYCH KOBIAŁKACH

 

Dnia 3 października z okazji Dnia Chłopaka, przedszkolaki z grup 4, 5 i 6 -latków odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Starych Kobiałkach. Celem wizyty było obejrzenie bajki pt. „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”.

Wszystkie przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały film a potem wymieniały się swoimi spostrzeżeniami.

DZIEŃ CHŁOPAKA Z PSIM PATROLEM

30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto czyli Dzień Chłopaka. W tym roku był to dzień poświęcony ulubionym bajkowym bohaterom naszych chłopców – postaciom z bajki Psi Patrol. Z okazji obchodzonego święta były wręczone chłopcom dyplomy oraz upominki. Następnie dziewczynki złożyły swoim kolegom serdeczne życzenia oraz odśpiewały uroczyste „Sto
lat”. Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień. We wszystkich grupach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

ŚWIATOWY DZIEŃ SERCA

28 września przedszkolaki z naszej szkoły obchodziły Światowy Dzień Serca. Dzieci ze wszystkich grup rozmawiały o profilaktyce serca: zdrowym odżywianiu oraz ruchu na świeżym powietrzu, wybierały właściwe postawy i zachowania, które sprzyjają zdrowemu stylowi życia i dbają o dobrą kondycję serca.

Dzieci wysłuchały wiersz o misiu, który bardzo źle się czuł i bolało go serduszko. Przedszkolaki pomogły mu wybrać takie postawy i produkty, które sprzyjają w utrzymaniu dobrego zdrowia. Pokazały mu również te, których miś powinien unikać, ponieważ szkodzą sercu. Na zakończenie zajęć kolorowały papierowe serduszka dla swoich rodzin, aby przypominały im  o codziennych ćwiczeniach, które sprawią, że ich serca będą zawsze zdrowe i silne.

 

 

 

 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

W tym dniu na dzieci z naszej grupy czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Wśród nich znalazły się między innymi gry i zabawy integracyjne oraz zabawy z balonami, sesja zdjęciowa w foto budce. Każdy przedszkolak dostał dyplom i znaczek upamiętniający ten wyjątkowy dzień.

Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.