Z życia przedszkola

Zabawa choinkowa

26.01.2024

 

Dnia 21 listopada dzieci z grupy Motylki w ramach zajęć o urządzeniach elektrycznych poznały zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętu kuchennego oraz utrwaliły przestrzeganie zasad higieny podczas posiłków oraz nawyków kulturalnego zachowania się przy stole. Przedszkolaki zapoznały się z urządzeniem elektrycznym takim jak mikser kuchenny, którym ubijaliśmy bitą śmietanę. Dzieliliśmy nazwy produktów spożywczych i przyborów kuchennych na sylaby, a kiedy gofry były już gotowe, każde dziecko mogło wykazać się swoją kreatywnością aby udekorować swojego gofra.

Tego dnia wszystkie dzieci zajadały się pysznymi goframi z bitą śmietaną, cukrem pudrem oraz owocami. Degustacja gofrów dostarczyła dzieciom ogromnej radości. Gofry smakowały znakomicie!

Serdeczne podziękowania dla mamy Natalii Kocielnik za pomoc w przygotowaniu gofrów i poświęcony czas. Dziękujemy!

ŚLUBOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

16 listopada w naszym przedszkolu odbyła się ważna uroczystość dla dzieci, które po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedszkola. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc, wierszyki, piosenki i tańce.

Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu,

przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pań i pomagać kolegom oraz być dzielnym przedszkolakiem.

Po złożonej obietnicy, Pan Dyrektor dokonał uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania.

6 listopada w naszym przedszkolu odbył się Dzień Dyni. Dzieci uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznały bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia przyniosły do
przedszkola dynie i ubrały się na kolor pomarańczowy. „Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń, wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Dzieci wraz paniami przecinały dynie na pół,
by zobaczyć jak wygląda ona w środku. Przedszkolaki mogły oglądać, dotykać różnej wielkości i różnego ubarwienia dynie. Poznały także warunki w których dnia wyrasta. Podczas wspólnych zabaw dzieci brały udział w licznych zabawach oraz wykonały różne prace plastyczne o tematyce dyni.
Ten dzień był pełen wrażeń i radości.

Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień kończy się, od najmłodszego, aż po starszaka wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka

Dzień Chłopaka w przedszkolu. Z okazji tego niezwykłego dnia, życzymy naszym małym chłopcom wszystkiego najlepszego!

5 czerwca w ramach innowacji ,,Przedszkolaki poznają zawody’’ grupy 5 latków oraz grupa 4 latków udały się do Zabiela, siedziby Firmy Martinex.

Podczas pobytu w firmie dzieci poznały różne zawody, które wykonują tamtejsi pracownicy. Przedszkolakom udało się porozmawiać z mechanikiem, operatorami ogromnych maszyn, operatorem betoniarni, panią księgową i oczywiście dyrektor całej firmy – panią Moniką Soczewką.

To właśnie Pani Monika zaprosiła przedszkolaków,  oprowadziła dzieci po całym placu, pokazała różne maszyny, opowiadała ze szczegółami o pracy wszystkich zatrudnionych na terenie firmy Martinex.

Tego dnia udało się również wszystkim przedszkolakom wziąć udział w warsztatach kulinarnych przygotowanych przez Panią Monikę Soczewkę, Panią Natalię Kocielnik i Panią Annę Jończyk. Samodzielnie przygotowane kanapki smakowały wszystkim najlepiej.

Przedszkolaki odbyły też  małą wyprawę po ,,Zabielskich górach’’, podczas której dzieci widziały bydło szkockie i daniele. Finałem wyprawy był pobyt w altanie na stawem, gdzie jeden z przedszkolaków złowił szczupaka.

Podczas pobytu u państwa Soczewków zabawom i radości dzieci nie było końca. Bardzo dziękujemy za gościnność i zaproszenie.

Panie higienistki, które odwiedziły nasze przedszkole, przypomniały dzieciom jak ważne są zdrowe zęby i jak o nie dbać.

Przedszkolaki ze Starych Kobiałek wysłały ZIMĘ  do  MORZA.  Podtrzymując tradycję, pojawiła się Marzanna, która została wykonana z ekologicznych produktów.  Wszyscy z niecierpliwością czekamy na ciepłe wiosenne dni, podczas których zabawy na świeżym powietrzu nie będą miały końca.

LEKCJA BIBLIOTECZNA DLA 4-LATKÓW

Przedszkolaki z grupy Sówki odwiedziły szkolną bibliotekę, aby uczestniczyć w lekcji bibliotecznej. Spotkanie  rozpoczęło się od wyjaśnienia, na czym polega wypożyczanie i w jaki sposób powinno się dbać o książeczki. W ten oto sposób przedszkolaki poznały główne zasady funkcjonowania biblioteki. Następnie Sówki dowiedziały się między innymi czym jest biblioteczny regulamin oraz jakie trzeba spełnić warunki, by móc wypożyczać książki z biblioteki. Przedszkolaki obejrzały również książki skierowane do czytelników w ich wieku. Okazało się, że Sówki bardzo często słuchają bajek czytanych przez rodziców, starsze rodzeństwo oraz panią w przedszkolu.  Na koniec wizyty dzieci po raz pierwszy mogły wypożyczyć książeczki do domu.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień kota

17 lutego przedszkolaki świętowały Dzień Kota.  To wyjątkowo przyjazne zwierzątko, bardzo  lubiane jest  przez dzieci, dlatego nasze grupy przedszkolne uczciły ten dzień. Pojawiły się piękne prace wykonane różnymi technikami, piosenki oraz wierszyki związane z kotkami.

Tłusty czwartek

 

Mikołajki

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Życzliwości i Pozdrowień u Przedszkolaków

 

Obchody Dnia Niepodległości

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, zorganizowanym przez Panie z Gminnej  Biblioteki Publicznej ze Starych Kobiałek, podczas którego dzieci bawiły się bardzo chętnie i z dużym zainteresowaniem.

Były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie.

W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

Dzień Patrona
21 października 2022 r. społeczność naszej szkoły obchodziła Święto Patrona Papieża Jana Pawła II pod hasłem „Nie lękajcie się miłości, która stawia wymagania”. Hasło to zostało zaczerpnięte z nauczania Wielkiego Polaka, z „Listu do młodych”.
W uroczystości mogły uczestniczyć również przedszkolaki, które z zaciekawieniem wysłuchały pięknie  przygotowanego przedstawienia.

Dzień Edukacji Narodowej w przedszkolu

WYJŚCIE DO GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W STARYCH KOBIAŁKACH

 

Dnia 3 października z okazji Dnia Chłopaka, przedszkolaki z grup 4, 5 i 6 -latków odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Starych Kobiałkach. Celem wizyty było obejrzenie bajki pt. „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”.

Wszystkie przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały film a potem wymieniały się swoimi spostrzeżeniami.

DZIEŃ CHŁOPAKA Z PSIM PATROLEM

30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto czyli Dzień Chłopaka. W tym roku był to dzień poświęcony ulubionym bajkowym bohaterom naszych chłopców – postaciom z bajki Psi Patrol. Z okazji obchodzonego święta były wręczone chłopcom dyplomy oraz upominki. Następnie dziewczynki złożyły swoim kolegom serdeczne życzenia oraz odśpiewały uroczyste „Sto
lat”. Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień. We wszystkich grupach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

ŚWIATOWY DZIEŃ SERCA

28 września przedszkolaki z naszej szkoły obchodziły Światowy Dzień Serca. Dzieci ze wszystkich grup rozmawiały o profilaktyce serca: zdrowym odżywianiu oraz ruchu na świeżym powietrzu, wybierały właściwe postawy i zachowania, które sprzyjają zdrowemu stylowi życia i dbają o dobrą kondycję serca.

Dzieci wysłuchały wiersz o misiu, który bardzo źle się czuł i bolało go serduszko. Przedszkolaki pomogły mu wybrać takie postawy i produkty, które sprzyjają w utrzymaniu dobrego zdrowia. Pokazały mu również te, których miś powinien unikać, ponieważ szkodzą sercu. Na zakończenie zajęć kolorowały papierowe serduszka dla swoich rodzin, aby przypominały im  o codziennych ćwiczeniach, które sprawią, że ich serca będą zawsze zdrowe i silne.

 

 

 

 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

W tym dniu na dzieci z naszej grupy czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Wśród nich znalazły się między innymi gry i zabawy integracyjne oraz zabawy z balonami, sesja zdjęciowa w foto budce. Każdy przedszkolak dostał dyplom i znaczek upamiętniający ten wyjątkowy dzień.

Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.