Miniaturka artykułu Maria Piskorz została laureatką 32. Ogólnopolskiego konkursu na opowiadania o tematyce olimpijskiej im. Jana Parandowskiego.

Maria Piskorz została laureatką 32. Ogólnopolskiego konkursu na opowiadania o tematyce olimpijskiej im. Jana Parandowskiego.

24 czerwca 2022

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 23 czerwca 2022 roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Było to wielkie wydarzenie z udziałem olimpijczyków, sponsorów, partnerów Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej i Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz mediów. Konkurs został uznany za jedną z dwudziestu najlepszych inicjatyw edukacyjnych realizowanych przez narodowe komitety olimpijskie na świecie. Wydarzenie służy popularyzacji idei olimpijskiej, radości z wysiłku i zwycięstwa nad sobą.

Galę poprowadził aktor Marek Samborski. A swoimi występami uświetnił  raper – Mikołaj Mądrzyk „Mikser”.

Pracę Marii została zamieszczona w pokonkursowym tomie Szybciej, wyżej, silniej = razem opowiadania olimpijskie wydanym pod redakcją Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Książka powiększy półkę publikacji  uczniowskich w szkolnej bibliotece.

Tego dnia obchodzony był też Dzień Olimpijski na pamiątkę założenia Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.  Motywem przewodnim obchodów  tegorocznego dnia było hasło „Razem dla lepszego świata”. Z tej też okazji Maria miała możliwość uczestniczenia w treningu ze sportowcami, zrobienia fotografii, zdobycia autografów od słynnych olimpijczyków, a także zwiedziła Muzeum Turystyki i Sportu, gdzie miłą niespodzianką były eksponaty związane z patronem naszej szkoły – świętym Janem Pawłem II.

Zadziwiające było też to jak wiele wspólnego ma język polski z kulturą fizyczną. Język to gimnastyka myśli – napisał dr Krzysztof Zuchora – juror konkursu. Niezwykłe było też to, jak wiele pięknych i motywujących słów skierowanych do młodzieży padło podczas gali.

Dziękujemy Organizatorom za piękną inicjatywę literacko – sportową. Gratulujemy Marii i Jej Rodzicom.

Kontakt

Adres: Stare Kobiałki 18, 21-450 Stoczek Łukowski
NIP: 8251417931
REGON: 001135475

Godziny pracy

Pon
7:20 - 15:30
Wt
7:20 - 15:30
Śr
7:20 - 15:30
Czw
7:20 - 15:30
Pt
7:20 - 15:30