Miniaturka artykułu ŁĄCZY NAS DIALOG I HISTORIA” – MIĘDZYNARODOWY PROJEKT ONLINE

ŁĄCZY NAS DIALOG I HISTORIA” – MIĘDZYNARODOWY PROJEKT ONLINE

22 grudnia 2021

 

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Starych Kobiałkach, wspólnie z Fundacją Międzynarodowej Integracji Gospodarczej i Kulturalno – Turystycznej, szkołami z terenu Gminy Stoczek Łukowski: Szkołą Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Szyszkach i Szkołą Podstawową im. Armii Krajowej w Kisielsku oraz z organizacją partnerską SparkPro z Kibbutz Gevat z Izraela i Fundacją Żywy Most z Warszawy, realizuje projekt online „Łączy nas dialog i historia”, w ramach Międzynarodowej Wymiany Młodzieży, finansowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

W ramach projektu odbyły się trzy spotkania online, w których udział wzięli uczniowie klasy 8b: Alicja Cabaj, Milena Rombel i Mateusz Kania wraz z opiekunem p.Ewą Lato. Podczas spotkań uczniowie uczestniczyli w szeregu działań związanych z dialogiem międzykulturowym, nawiązaniem współpracy i bliższym poznaniem się młodzieży polskiej i izraelskiej, poznaniem historii i kultury Żydów polskich w oparciu o elementy Programu Ośrodka Rozwoju Edukacji – ,,Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów”, poszerzeniem wiedzy o miejscach i obiektach historii Żydów Polskich, Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu, spotkania kultur, tradycji i religii, o bohaterach II Wojny Światowej, pogłębieniem wiedzy o polskich i izraelskich zasobach kulturowych i historycznych oraz rozwojem własnych zainteresowań na płaszczyźnie przeszłości i teraźniejszości oraz rozwojem podstawowych kompetencji europejskich i umiejętności miękkich oraz interdyscyplinarnych.

 

Spotkania były znakomitą okazją do poznania kultury izraelskiej oraz wspólnego dziedzictwa historycznego. Ponadto, dały uczniom szansę zastosowania języka angielskiego w praktyce oraz zawarcia międzynarodowych znajomości.

 

 

Kontakt

Adres: Stare Kobiałki 18, 21-450 Stoczek Łukowski
NIP: 8251417931
REGON: 001135475

Godziny pracy

Pon
7:20 - 15:30
Wt
7:20 - 15:30
Śr
7:20 - 15:30
Czw
7:20 - 15:30
Pt
7:20 - 15:30