Miniaturka artykułu GALA FINAŁOWA XIII MIEJSKO-GMINNEGO KONKURSU POŚWIĘCONEGO PAMIĘCI ŚW. JANA PAWŁA II „TO, CO NIEZNISZCZALNE TRWA…”

GALA FINAŁOWA XIII MIEJSKO-GMINNEGO KONKURSU POŚWIĘCONEGO PAMIĘCI ŚW. JANA PAWŁA II „TO, CO NIEZNISZCZALNE TRWA…”

21 maja 2023

 

18 maja 2023 r w naszej szkole odbyła się uroczysta gala finałowa konkursu poświęconego Janowi Pawłowi II. Wydarzenie było kulminacyjnym momentem konkursu, który odbywał się w naszej szkole już po raz XIII. Konkurs miał na celu uhonorowanie i upamiętnienie życia i działalności papieża Jana Pawła II, a także promowanie wartości, którymi się kierował. Do konkursu zgłosiło się wielu uczniów z okolicznych szkół zainteresowanych tematyką papieża. Zmagania konkursowe zostały przeprowadzone w trzech kategoriach: wiedzy, plastycznej i  recytatorskiej.  Nad organizacją konkursu pracowały: pani Krystyna Konieczna, pani Agnieszka Bieniek, pani Alina Pięta, pani Ewa Lato i pani Wioletta Sokołowska. Nad oprawą muzyczną czuwał pan Piotr Rosa.

Uroczystość, swoją obecnością, uświetnili goście honorowi, w tym Proboszcz parafii Stoczek Łukowski ks. Sławomir Sulej, Wójt Gminy Stoczek Łukowski – pan Marek Czub, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Kobiałkach – Pani Iwona Brodzik, nauczyciele, opiekunowie ze szkół z terenu Miasta i Gminy Stoczek Łukowski, rodzice uczestników konkursu oraz laureaci poszczególnych kategorii konkursu.

Galę uświetniły występy artystyczne oraz przemówienia, które przybliżyły życie i dokonania papieża. Uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje prace związane z Janem Pawłem II. Były to m.in. piosenki, taniec,  prace plastyczne i wiersze, które ukazywały różne aspekty życia papieża, jego nauczanie, działalność charytatywną i wpływ, jaki wywarł na świat.

Laureaci w poszczególnych kategoriach konkursowych otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców, ks. Proboszcza i pana dyrektora Krzysztofa Czuba.

Gala finałowa konkursu o Janie Pawle II była nie tylko okazją do uhonorowania papieża i przybliżenia jego dziedzictwa, ale także spotkaniem i wymianą doświadczeń dla wszystkich zgromadzonych.

Łatwiej jest działać jeśli pomagają inni. Dziękujemy opiekunom za pracę poświęconą w przygotowanie uczniów do wszystkich kategorii konkursu. Bardzo serdecznie dziękujemy za pracę w komisji zacnemu jury – pani Iwonie Brodzik, pani Małgorzacie Woźniak, Katechetom: Ks. Adrianowi Kubakowi, Ks. Robertowi Ponikowskiemu, p. Agnieszce Basek, p. Edycie Woźny. Dziękujemy za patronat medialny portalowi Łuków24.  Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu „To, co niezniszczalne trwa” i gratulujemy chęci, kreatywności i odwagi. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Kontakt

Adres: Stare Kobiałki 18, 21-450 Stoczek Łukowski
NIP: 8251417931
REGON: 001135475

Godziny pracy

Pon
7:20 - 15:30
Wt
7:20 - 15:30
Śr
7:20 - 15:30
Czw
7:20 - 15:30
Pt
7:20 - 15:30