Miniaturka artykułu 23. Piknik Olimpijski

23. Piknik Olimpijski

29 maja 2022
W sobotę 28 maja udaliśmy się na 23 Piknik Olimpijski do Warszawy. W programie przewidziane były różnorodne atrakcje sportowe z Olimpizmem w roli głównej – spotkania z mistrzami olimpijskimi, medalistami olimpijskimi i gwiazdami sportu, nowe i klasyczne dyscypliny w nietypowym, ciekawym wydaniu, a także konkursy, gry i zabawy dla młodych, a także starszych pasjonatów aktywności sportowej i aktywnego stylu życia.
Wyjazd na piknik rozpoczęliśmy od zwiedzania Centrum Olimpijskiego PKOI, gdzie można było poszerzyć swoją wiedzę na temat olimpizmu i zrobić zdjęcia. Po zwiedzeniu Centrum udaliśmy się na miejsce pikniku.
Wśród wielu atrakcji, zlokalizowanych na blisko 50 stanowiskach, dużą popularnością cieszyły się zawody szermiercze, zmagania w badmintonie, hokeju na trawie, łucznictwie, judo, podnoszenia ciężarów, strzelectwie czy lekkoatletyce. Mieliśmy także możliwość zjazdu na saneczkach pod okiem trenera Marka Skowrońskiego.
W strefie paraolimpijskiej można było sprawdzić się w sześciu dyscyplinach paraolimpijskich: parabadmintonie, paraszermierce, parawioślarstwie, blind footballu i siatkówce na siedząco.
Zdjęcia i autografy z m.in. czterokrotnym złotym medalistą olimpijskim w chodzie sportowym Robertem Korzeniowskim, trzykrotną mistrzynią olimpijską Anitą Włodarczyk, dwukrotnym mistrzem w zapasach Andrzejem Wrońskim, trzykrotnym medalistą olimpijskim w zapasach Józefem Traczem, mistrzem olimpijskim z Sapporo Wojciechem Fortuną, to kolejne pamiątki
z wyjazdu.
Czas, który spędziliśmy na pikniku był świetną zabawą dla wszystkich. Wyjazd zakończyliśmy w MCDonalds. Dziękujemy opiekunom za wspólny wyjazd p.Elżbiecie Błażejak, p. Anecie Bogusz, p.Adamowi Osiak, p.Marcie Rombel
i p. Jolancie Wołoszka .

 

Kontakt

Adres: Stare Kobiałki 18, 21-450 Stoczek Łukowski
NIP: 8251417931
REGON: 001135475

Godziny pracy

Pon
7:20 - 15:30
Wt
7:20 - 15:30
Śr
7:20 - 15:30
Czw
7:20 - 15:30
Pt
7:20 - 15:30