3-latki

 

Rok szkolny 2021/2022

Wychowawcą grupy jest p. Monika Wołoszka, w opiece nad dziećmi pomaga p. Magda Wołoszka. Grupa liczy 20 osób: 9 dziewczynek i 11 chłopców.

W miłej i przyjaznej atmosferze prowadzone są zajęcia i zabawy mające na celu zintegrowanie dzieci, rozwijanie dziecięcej ciekawości i chęci poznawania świata, wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka. Przedszkolaki nawiązują relacje z rówieśnikami, uczą się przestrzegania norm i zasad społecznych, doskonalą umiejętności samoobsługowe, ćwiczą sprawność ruchową i manualną, śpiewają, tańczą i przede wszystkim WSPANIALE SIĘ BAWIĄ.

3- latki uczestniczą również w zajęciach z języka angielskiego, które 2 razy w tygodniu prowadzi p. Kinga Bogusz.

Pierwszy Dzień Wiosny

Dzień Kobiet

KONKURS „NAJPIĘKNIEJSZA BOBMKA CHOINKOWA”

Konkurs skierowany do dzieci i rodziców z naszej grupy cieszył się dużym powodzeniem –
wpłynęło łącznie 14 prac. Przyniesione bombki były oryginalne, ciekawe, wykonane
z różnego rodzaju materiału i nawiązywały do tradycji Bożego Narodzenia. Biorące udział
w konkursie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Rodzicom i dzieciom
dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy pomysłowości.

 

 

MIKOŁAJKI

Z okazji mikołajek nasza grupa wybrała się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Starych Kobiałkach, aby obejrzeć film „Renifer Rudolf czerwononosy”. Gdy wróciliśmy do szkoły, odwiedził nas święty Mikołaj ze swoimi pomocnikami.  Przedszkolaki zaśpiewały miłym Gościom piosenkę świąteczną i wyrecytowały wierszyk. Mikołaj wręczył dzieciom prezenty. Nikt nie dostał rózgi, ponieważ w naszym przedszkolu są same grzeczne dzieci. To był wspaniały, pełen radości dzień. Dziękujemy, Mikołaju i do zobaczenia za rok!

Dzień kredki

22 listopada obchodziliśmy „Dzień Kredki”. Przedszkolaki poznały rodzaje kredek: ołówkowe, świecowe, pastele suche i olejne. Kredki wykorzystaliśmy nie tylko do rysowania i kolorowana, ale również do zabaw matematycznych, rytmicznych oraz ruchowych. Był to bardzo wesoły i kolorowy dzień!

DZIEŃ JEŻA

10 listopada obchodzimy Dzień Jeża. Świętowaliśmy, aby uświadomić przedszkolakom,  jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc.

3- latki miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Dzieci dowiedziały się również na jak długo jeże zapadają w sen zimowy.

Przedszkolaki wysłuchały bajeczki „Jeż Igiełka”, uczestniczyły w zabawach ruchowych np. „Chodził jeżyk”, a następnie samodzielnie wykonały jeżyki z ziemniaków i wykałaczek.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Z okazji Święta Niepodległości 3- latki wysłuchały hymnu Polski i poznały nasze symbole narodowe.  Każde dziecko wykonało flagę Polski. Była to lekcja patriotyzmu dla najmłodszych członków naszego społeczeństwa.

Dzień Postaci  z Bajek

 

5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Jest to doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Przedszkolaki opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Następnie rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

Dzień Chłopaka

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Z tej okazji nasi chłopcy otrzymali upominki- kolorowe samochodziki.

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.  Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Tego dnia 3- latki uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych i konkursach. Radosny śmiech świadczył o wspaniałej zabawie. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały medale „Super Przedszkolak”.

 

15 września nasza grupa przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia
Kropki- International Dot Day. Jest to kolorowe święto kreatywności i odwagi, które stwarza
okazję do budowania pewności siebie i odkrywania talentów dzieci, młodzieży i dorosłych.
Przedszkolaki uczestniczyły w radosnych zabawach pobudzających wyobraźnię-
poszukiwały kropek w wybranych kolorach i wielkościach; spacerowały i tańczyły pomiędzy
kropkami; układały z kropek drogi, budowle, ludziki i zwierzęta; podrzucały kropki na chuście
animacyjnej itd. Kropka służy nie tylko do zabawy, jest to także doskonała inspiracja
plastyczna, co udowodnili dzisiaj nasi mali artyści tworząc kropkowe dzieła sztuki.

 

Rok szkolny 2020/2021

W roku szkolnym 2020/2021 do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starych Kobiałkach  wychowawcą grupy 6- latki  jest pani Elżbieta Rosa.

Do sześciolatków   zapisanych jest 16 osób, w tym 9 dziewcząt i 7 chłopców. Dzieci są zgrane, zdyscyplinowane, wesołe. Grupa pracuje na podręcznikach ,,Kolorowy start z plusem”z wydawnictwa MAC .

Program wychowania przedszkolnego został opracowany w oparciu o przepisy prawa oświatowego oraz obowiązującą podstawę programową wychowania przedszkolnego.

Dzieci w okresie przedszkolnym przejawiają niezwykłą dynamikę w poznawaniu świata i zachodzących w nim relacji. Towarzyszy im przy tym pięć form aktywności dziecięcej: społeczna, językowa, poznawcza, artystyczna, ruchowa i zdrowotna. Głównym celem programu jest rozwijanie kompetencji kluczowych w oparciu o różne formy aktywności dziecięcej, które umożliwiają dziecku ,,odkrywanie własnych możliwości, sensu działania oraz gromadzenie doświadczeń na drodze prowadzącej do prawdy, dobra i piękna”. Kompetencje kluczowe to połączenie wiedzy, umiejętności i postaw odpowiednich do sytuacji, aktywność.  Źródło aktywności stanowią potrzeby rozwojowe dziecka (potrzeba bezpieczeństwa, akceptacji, kontaktu, przynależności, zabawy) oraz zaspakajanie tych potrzeb.

Grupa pracuje według ustalonego rozkładu dnia, w którym znajdują się między innymi zajęcia edukacyjne z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dziecka, z ćwiczeń gimnastycznych, z zabaw integrujących grupę, z czynności porządkowych, higienicznych, samoobsługowych itd.

Bal karnawałowy

16.02.2021 r. w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy- niezwykłe wydarzenie,  dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości. Pojawiły kolorowe postacie wróżek i motyli, kowboi,  batmana. Dzieci świetnie się bawiły, uśmiech nie znikał z ich twarzy.

 

Mikołajki

Tradycyjnie szóstego grudnia obchodzimy w Polsce mikołajki. To dzień,  na który niecierpliwią się dzieci, oczekując prezentów od Świętego Mikołaja. Jest to święto obdarowywania się drobnymi upominkami.  Również grupa sześciolatków otrzymała w tym roku upominki.

Światowy Dzień Pluszowego Misia w 6 – latkach

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo ,,czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś ”.

Dzień Kredki

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w grupie 6- latków

Międzynarodowy dzień postaci z bajek

5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Bajki, baśnie oraz fantastyczne opowieści pełne są przygód wymyślonych bohaterów,  którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności. Tego dnia w grupie 6 latków również było wesoło. Dzieci bawiły się poprzez odgadywanie tytułów bajek, malowały ulubione postacie z bajek, oglądały ulubione bajki. Na koniec dzieci otrzymały medale i dyplomy.

 

Dzień Kropki w 6-latkach

Międzynarodowy Dzień Kropki to działania, które pobudzają wyobraźnię dzieci, budują poczucie pewności siebie. To dzień zabawy i kreatywności. Tego dnia ubrania dzieci wypełniły się  kolorowymi kropkami.