6-latki

W roku szkolnym 2020/2021 do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starych Kobiałkach  wychowawcą grupy 6- latki  jest pani Elżbieta Rosa.

Do sześciolatków   zapisanych jest 16 osób, w tym 9 dziewcząt i 7 chłopców. Dzieci są zgrane, zdyscyplinowane, wesołe. Grupa pracuje na podręcznikach ,,Kolorowy start z plusem”z wydawnictwa MAC .

Program wychowania przedszkolnego został opracowany w oparciu o przepisy prawa oświatowego oraz obowiązującą podstawę programową wychowania przedszkolnego.

Dzieci w okresie przedszkolnym przejawiają niezwykłą dynamikę w poznawaniu świata i zachodzących w nim relacji. Towarzyszy im przy tym pięć form aktywności dziecięcej: społeczna, językowa, poznawcza, artystyczna, ruchowa i zdrowotna. Głównym celem programu jest rozwijanie kompetencji kluczowych w oparciu o różne formy aktywności dziecięcej, które umożliwiają dziecku ,,odkrywanie własnych możliwości, sensu działania oraz gromadzenie doświadczeń na drodze prowadzącej do prawdy, dobra i piękna”. Kompetencje kluczowe to połączenie wiedzy, umiejętności i postaw odpowiednich do sytuacji, aktywność.  Źródło aktywności stanowią potrzeby rozwojowe dziecka (potrzeba bezpieczeństwa, akceptacji, kontaktu, przynależności, zabawy) oraz zaspakajanie tych potrzeb.

Grupa pracuje według ustalonego rozkładu dnia, w którym znajdują się między innymi zajęcia edukacyjne z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dziecka, z ćwiczeń gimnastycznych, z zabaw integrujących grupę, z czynności porządkowych, higienicznych, samoobsługowych itd.

Bal karnawałowy

16.02.2021 r. w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy- niezwykłe wydarzenie,  dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości. Pojawiły kolorowe postacie wróżek i motyli, kowboi,  batmana. Dzieci świetnie się bawiły, uśmiech nie znikał z ich twarzy.

 

Mikołajki

Tradycyjnie szóstego grudnia obchodzimy w Polsce mikołajki. To dzień,  na który niecierpliwią się dzieci, oczekując prezentów od Świętego Mikołaja. Jest to święto obdarowywania się drobnymi upominkami.  Również grupa sześciolatków otrzymała w tym roku upominki.

Światowy Dzień Pluszowego Misia w 6 – latkach

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo ,,czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś ”.

Dzień Kredki

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w grupie 6- latków

Międzynarodowy dzień postaci z bajek

5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Bajki, baśnie oraz fantastyczne opowieści pełne są przygód wymyślonych bohaterów,  którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności. Tego dnia w grupie 6 latków również było wesoło. Dzieci bawiły się poprzez odgadywanie tytułów bajek, malowały ulubione postacie z bajek, oglądały ulubione bajki. Na koniec dzieci otrzymały medale i dyplomy.

 

Dzień Kropki w 6-latkach

Międzynarodowy Dzień Kropki to działania, które pobudzają wyobraźnię dzieci, budują poczucie pewności siebie. To dzień zabawy i kreatywności. Tego dnia ubrania dzieci wypełniły się  kolorowymi kropkami.