5-latki

Oddział Przedszkolny 5- latki nosi nazwę „Słoneczka”. Grupa jest radosna i energiczna. Tworzy ją 10 wesołych dziewczynek i 9 pomysłowych chłopców. 5- latki uwielbiają bawić się, tańczyć, śpiewać piosenki, biegać. Z wielką starannością wykonują kreatywne prace plastyczne, tworząc prawdziwe dzieła sztuki. Chętnie słuchają bajek czytanych przez p. Monikę. Dzieci uczą się języka angielskiego (2 razy w tygodniu), mają również zajęcia z religii (2 razy w tygodniu).

W oddziale realizowane są ogólnopolskie programy edukacyjne: „Cała Polska czyta dzieciom- Czytające Przedszkola”, „Kluby Naszej Ziemi”, „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Kształtujemy w ten sposób postawy proekologiczne, rozbudzamy w dzieciach wrażliwość na piękno i bogactwo natury, promujemy zdrowe nawyki. Realizacja programów czytelniczych sprzyja rozwijaniu kompetencji kluczowych.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W naszym przedszkolu świętowaliśmy
w poniedziałek 21 września. Wszystkie dzieci w naszej grupie ubrane były na zielono. Był to dzień
pełen radości, wspólnych zabaw i śpiewów. Przedszkolaki otrzymały kolorowe balony.

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

15 września 5- latki uczestniczyły w międzynarodowych obchodach DNIA KROPKI, którego celem jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Jest to dzień odwagi i zabawy. Inspiracją do jego powstania stała się książeczka ,,The Dot” Petera H. Reynoldsa, amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej Vashti. Historia ta uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Następnie dzieci odkrywały swoje talenty tworząc własne kompozycje z kropek. Pomysłowość naszych przedszkolaków nie miała granic. Powstawały „kropkowe” dzieła sztuki.