4-latki

PRACOWITE  PSZCZÓŁKI

Grupa dzieci czteroletnich uczęszczających do Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II  w Starych Kobiałkach to  „Pracowite Pszczółki”. Nasze Pszczółki spędzają radosne dni w kolorowej  sali nr 25.  W grupie jest  11 dziewczynek oraz 9 chłopców.

Opiekę nad dziećmi sprawują panie Nina Rosa (wychowawca) oraz  Magda Wołoszka, które troszczą się o dzieci, uczą je  i otwierają przed nimi  świat przyrody, muzyki i sztuki, rozwijają wyobraźnię a także w miły i ciekawy sposób organizują czas.  Dwa razy w tygodniu dzieci  uczą się języka angielskiego.

„Pracowite Pszczółki” uczą się  samodzielności i współdziałania w grupie. Wspólnie bawią się, śpiewają, tańczą i ćwiczą. Dla dzieci każdy dzień to nowa przygoda.

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy dwudziesty września zbliża się,

od najmłodszego aż po starszaka,

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka  co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

W tym dniu na dzieci z grupy Pracowite Pszczółki czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez panie z przedszkola. Wśród nich znalazły się między innymi gry i zabawy integracyjne. Symbolem tego dnia stał się kolor niebieski, dlatego też przedszkolaki z naszej grupy można było spotkać ubrane na niebiesko.

Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy Pracowitych Pszczółek. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

MAŁA KROPKA, WIELKIE ZMIANY

15 września przypada Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odkrywania talentów oraz pokonywania trudności. Grupa „Pracowite Pszczółki” również włączyła się w obchody tego święta. Grupa uczestniczyła w wielu zabawach, na początku których była KROPKA. Wiele radości sprawiło dzieciom plastyczne szaleństwo z kropką w roli głównej. Wspólne zabawa wzmacniała pewność siebie, pobudzała wyobraźnię i kreatywność.