4-latki

Oddział  4- latków – „Biedronki’’

Wychowawcą oddziału jest pani Marta Rombel.   Grupa  liczy 23 osoby. Uczęszczają do niej dzieci z pobliskich miejscowości. W oddziale  jest 9 dziewczynek i  14 chłopców. Dzieci uczą się zasad współżycia w grupie i samodzielności. 4-latki uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego. Podczas 5 godzinnego pobytu w przedszkolu dzieci realizują zajęcia dydaktyczne wynikające z podstawy programowej, spożywają śniadanie, obiad i spędzają czas na świeżym powietrzu, korzystając z placu zabaw oraz wspólnych spacerów.

 

Rok szkolny 2021/2022

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń!  W Naszym Przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Były tańce, zabawy z chustą, upominki, kolorowe balony i  wiele innych niespodzianek.

To był wspaniały dzień, co można zobaczyć na zdjęciach poniżej:

 

W dniu 28.02.2022r. w  naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy  – niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości.

W przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoją panią w zabawach i pląsach. W sali w czasie tańców było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Kolejny bal karnawałowy już za rok!

DZIEŃ KREDKI

 W przedszkolu kredki stanowią główny atrybut. To właśnie dzięki nim można wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, rozwijać swoje twórcze myślenie i wyobraźnię. Dlatego dzisiejszy dzień poświęciliśmy kredkom.

Z okazji ,,Dnia Kredki’’ przedszkolaki wysłuchały opowiadania o ,,Niesfornych Kredkach’’, wykonały pracę plastyczną, poznały piosenkę ,,Kolorowe kredki’’ , tworzyły zbiory według koloru kredki  i otrzymały za to pamiątkowe dyplomy oraz zaczarowane kredki, które mają im kolorować sny.

Dnia 8 listopada czterolatki po raz pierwszy udały się do szkolnej Biblioteki. Podczas lekcji bibliotecznej przedszkolaki dowiedziały się jakie zasady obowiązują w bibliotece, miały możliwość obejrzenia wielu książek oraz wypożyczenia książeczki do domu. Pani Krysia zaznaczyła, jak dbać o książki, jak motywować rodziców aby czytali dzieciom. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali piękne zakładki do książeczek.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

 

Dnia 19 listopada obchodziliśmy ,,Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka’’, który przypada na 20 listopada.  Każde dziecko powinno znać swoje prawa oraz obowiązki, umieć poradzić sobie w sytuacjach naruszenia własnych praw. Przedszkolaki wyraziły swoje zdanie na temat swoich praw, dowiedziały się co należy do ich obowiązków. Wspólnie wykonaliśmy drzewko na którym dzieciaczki przykleiły listki z zapisanymi prawami dziecka. Poznaliśmy wierszyk dotyczący ,,prawa do miłości’’.

 

10 listopada to Międzynarodowy Dzień Jeża.

Święto sympatycznych, kłujących ssaków. Przedszkolaki z jeżami spotkały się niejednokrotnie, podczas czytania bajek, wierszy, książeczek. Zajęcia rozpoczęliśmy od pogadanki i bajki o jeżu. Następnie przedszkolaki wykonały jeżyki z ziemniaków wykałaczek. Wszyscy za wykonaną pracę otrzymali dyplomy oraz medale. Dzień upłynął nam w miłej i sympatycznej atmosferze.

W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Z uwagi na panującą pandemię i obostrzenia uroczystość ta miała charakter niecodzienny, gdyż każda z grup obchodziła ją osobno. Dzieci wykonały flagi, przypomniały sobie symbole narodowe i wysłuchały hymnu Polski.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek grupa ,,Biedroneczki’’ ze Szkoły Podstawowej w Starych Kobiałkach wzięła udział w bajkowych zajęciach, podczas których opowiadała o swoich ulubionych bajkowych postaciach.

Były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Przedszkolaki bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

 

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach

w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. Tego dnia chłopcy z grupy BIEDRONECZKI również otrzymali prezenty przygotowane przez rodziców. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. Dziewczynki  dbały o swoich kolegów podając im posiłki na stołówce, pomagając w sali, nie zapomniały również o  pięknych życzeniach. Na pamiątkę tego święta wręczyły również „Certyfikat Super Chłopaka’’. Był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

 

Dzień Przedszkolaka to niewątpliwie jeden z tych dni w kalendarzu, na który dzieci czekają  przez cały rok. Zabawa, tańce, śpiew i upominki – to tylko niektóre z atrakcji jakich doświadczają tego dnia  najmłodsi. w czasie zabawy przypomnieliśmy sobie jak ważna jest przyjaźń, wspólna praca, wsparcie i zgranie. Wykonaliśmy wspólnie serce, na który dzieciaczki odbiły swoje dłonie pomalowane czerwoną farbą. Obiecaliśmy sobie wszyscy, że zawsze będziemy sobie pomagać. Było również troszkę słodkości za wytrwałą pracę, oraz dyplomy dla każdego przedszkolaka i kolorowe maski, aby każdy przedszkolak w tym dniu poczuł się wyjątkowo i świątecznie.

 

 

15 września grupa przedszkolna „Biedroneczki”  obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki. Jego celem jest wzbudzenie w dzieciach kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia i działania. Na początku zajęć dzieci  poznały genezę tego święta. Uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każde z nich ma jakieś ukryte zdolności, talent. Tego dnia również dzieci dostrzegały kropki tam, gdzie wcześniej nikt nie zwracał na nie uwagi. Okazało się, że kropki są wszędzie- w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce,  bombkę choinkową, kolorową kulę, piłkę czy kwiatuszek. Cały dzień przedszkolaki brały udział w zabawach i tańczyły przy piosenkach o kropce.

 

 

 

 

26 maja obchodzimy Dzień Matki. Warto uczcić go składając w tym dniu życzenia naszym mamom. Niecały miesiąc później – 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca i to też jest idealny moment na złożenie życzeń i podziękowaniu tacie za wszystko, co dla nas robi.  Dzień Matki i Dzień Ojca to czas, by wyrazić podziękowanie i wdzięczności za ich miłość, troskę i opiekę, jakimi obdarzają swoje dzieci. Przedszkolaki przygotowały się do krótkiego występu, podczas którego zaśpiewały dla swoich Rodziców.Tego dnia wszystkie przedszkolaki wróciły do domu z laurką dla Mamy i Taty.

 

18 maja w 101 Rocznicę Urodzin św. Jana Pawła II społeczność naszej szkoły zebrała się na placu szkolnym, aby wyrazić wdzięczność za dar życia naszego Patrona. Przed dębem  papieskim – żywym pomnikiem pamięci Papieża Polaka delegacja uczniów wraz z Dyrekcją Szkoły złożyła kwiaty i zapaliła znicze. Następnie uczniowie wysłali „ do nieba” biało – żółte balony, do których dołączyli karteczki z podziękowaniami i prośbami do św. Jana Pawła II. Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem „Barki”, ulubionej pieśni Ojca Świętego.

 

Dzień Ziemi

W czwartek, 22 kwietnia w Przedszkolu w Starych Kobiałkach w grupie Biedroneczki obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Przywróć naszą Ziemię” i miał przypominać, że każdy z nas może dbać o środowisko i zmobilizować świat do podjęcia znaczących działań w celu dokonania pozytywnych zmian.

Ziemia to dom dla wszystkich żywych stworzeń to nasze wspólne dobro w związku z tym musimy troszczyć się o środowisko naturalne. Promując proekologiczne postawy wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach oraz zabawach tego dnia.

Dzień Dinozaura

Końcówka lutego wcale nie musi być nudna… bo jak się okazuje właśnie na koniec miesiąca
przypada dość nietypowe święto. Mowa oczywiście o Dniu Dinozaura, który wypada 26
lutego zatem jest to wspaniała okazja by przypomnieć sobie o prehistorycznych stworach,
które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę.. Oglądaliśmy film "Dino pociąg", który bardzo
spodobał się wszystkim dzieciom. Dzieci układały puzzle, rozwiązywały zagadki, słuchały
wierszyków oraz opowieści o historii dinozaurów. Uwieńczeniem całego dnia było
wręczenie dyplomów oraz masek dinozaurów dla dzieci.
Zajęcia w tym dniu z pewnością pogłębiły wiedzę dzieci, a w niektórych rozbudziły nową
pasję. Po raz kolejny okazało się że można połączyć zabawę z nauką i przynosi to doskonałe
efekty.

 

Bal karnawałowy

Karnawał to miła tradycja, przepełniona muzyką i zabawą, której ważnym elementem jest bal. W tym  tego roku bawiliśmy się w swojej sali przedszkolnej. Było bardzo wesoło.  Pojawiły się księżniczki, wróżki, biedroneczki, pszczółki, motylki,  policjanci, antyterroryści, smoki  oraz bohaterzy bajek – Spiderman, Psi Patrol i wiele, wiele innych postaci.  bardzo trudno było nam rozpoznać dzieci! Przedszkolaki świetnie się bawiły przy rytmicznej i skocznej muzyce. Na sali, podczas pląsów było bardzo wesoło oraz kolorowo. Uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy, mimo chwilowego zmęczenia.

Mikołajki

7 grudnia Biedroneczki z niecierpliwością wyczekiwały na wspaniałego gościa, ponieważ właśnie tego dnia w przedszkolu świętowaliśmy Mikołajki. Niestety Święty Mikołaj nie dotarł do nas osobiście, ale zostawił dla dzieci ogromne pudło z prezentami oraz list. Przedszkolaki bardzo się ucieszyły. Jedna z mam również wywołała uśmiech na buźkach naszych przedszkolaków, przygotowując przepyszne paczki z słodkościami. Bardzo gorąco i serdecznie dziękujemy Pani Ewie Bednarczyk, która przygotowując pyszne pachnące pierniczki wprowadziła nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Dzień upłynął w miłej i świątecznej atmosferze.

W dniu 25 listopada przedszkolaki z naszej grupy uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Niestety z powodu panujących obostrzeń dzieci nie mogły przynieść swoich ulubionych misiów, ale udało nam się pocieszyć przedszkolaków w inny sposób. Wspólne zabawy, śpiewanie i misiowe tańce umiliły nam tego dnia czas.

Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano niespodzianki. Po wysłuchaniu opowiadania i  wykonaniu pracy plastycznej, przedszkolaki otrzymały prezenty.

Największą radość sprawiły im lizaczki w kształcie misia, które wykonała dla całego przedszkola Pani Natalia Kocielnik, za co bardzo serdecznie dziękujemy.  Rodzice zakupili pachnące misiowe mydełka. A dla najbardziej wytrwałych przyjaciół  Misia zostały przygotowane dyplomy oraz medale.
Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

Dzień Kredki

W poniedziałek 23  listopada br. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą one wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. ,,Kolorowe kredki w pudełeczku noszę’’, w rytmie tej piosenki przedszkolaki tańczyły i śpiewały.

 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada 2020 r w grupie 3-latków  obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Dzieci poznały najważniejsze ich  prawa:

– prawo do wychowywania się w kochającej rodzinie,

– zadawania pytań i otrzymywania na nie odpowiedzi,

– prawo do edukacji.

Po krótkiej wspólnej pogadance dzieci dostały w nagrodę niebieskie baloniki. Później dzieciaczki mogły korzystać ze swojego ulubionego prawa – prawa do zabawy.

 

„Szkoła do hymnu”

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Przedszkolaki poznały symbole narodowe, osłuchały się z hymnem narodowym. Każdy z nich wie, że mieszka w Polsce. Dzieci za aktywny udział w zajęciach otrzymały dyplomy.

Dzień postaci z bajek

5 listopada w naszej grupie obchodziliśmy ,,Dzień Postaci z Bajek’’.

Baśnie i bajki cieszą się wielkim powodzeniem wśród dzieci. Przekazują wiedzę, wzbogacają przeżycia dzieci oraz dostarczają bardzo dużo radości. Biedroneczki tego dnia poznawały postać Kubusia Puchatka.  Na podstawie bajki odbyła się długa rozmowa o Kubusiu Puchatku. Wspólne zabawy oraz kolorowanie postaci Kubusia. Na zakończenie dnia wszystkie przedszkolaki otrzymały dyplomy za aktywny udział w Dniu Postaci z Bajek. Dzień upłynął nam w miłej atmosferze.

Dzień Chłopaka

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach, dlatego 30 września w naszej grupie świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji rodzice zakupili prezenty dla chłopców. Dziewczynki wręczyły chłopcom prezenty i złożyły piękne życzenia.  W zamian za to otrzymały również upominki od chłopców. Dzień upłynął wszystkim w miłej atmosferze.

Dzień Przedszkolaka

20 września to święto wszystkich Przedszkolaków. W tym roku  świętowaliśmy go następnego dnia, czyli  w poniedziałek. Wspólne zabawy, śpiew i radość towarzyszyły wszystkim dzieciom. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz piękne, kolorowe baloniki.

 

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września przedszkolaki z grupy Biedroneczki obchodziły Dzień Kropki. Temu dniu towarzyszyły wspólne zabawy, malowanie kredą na placu szkolnym. Przedszkolaki dowiedziały się jak ważna w życiu każdego z nas jest kropka, że  od niej wszystko się zaczyna. Dzień upłynął nam w bardzo miłej atmosferze, wszystkim dopisywał dobry nastrój i świetna zabawa.